Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Vánoce, Vánoce, přicházejí …….ŠD

5.1.2024 7:50 • autor: • kategorie:
I letos  v naší družince paní vychovatelky připravily pro děti malé „předvánoční ladění“.
Povídali jsme si o českých  tradicích  – tentokrát o pečení vánočky a jmelí. Děti se dozvěděly, nejen to, že kynutí vánočky symbolizuje hojnost a bohatství, ale také, že hospodyně u její přípravy skákaly do výšky.
Naši předkové přisuzovalí jmelí  magické účinky. Čím více má jmelí bílých bobulek, tím více štěstí budeme mít v novém roce.  Také jsme si společně zazpívali koledy a děti si vyslechly biblický příběh o narození Ježíška.
Příjemné posezení bylo zakončeno  ochutnávkou vánočky a  rozkrojením jablíčka, kde se objevila hvězdička – symbol zdraví a štěstí po celý příští rok.
Kolektiv vychovatelek ŠD.
FOTOGALERIE