Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Sovičky v ŠD

22.2.2023 13:11 • autor: • kategorie:
Na úterý 7. února se všechny děti těšily na slíbenou návštěvu. Až z Ostravy k nám vlakem přijela paní chovatelka s párem výrečků bělolících. Rozárka a Ariel na nás čekali v herně, kde seděli na židličce. Paní chovatelka nám nejprve pověděla něco o životě a potřebách soviček a pak odpovídala na zvídavé dětské dotazy. Tak jsme se mimo jiné dozvěděli, že sovičky pochází z Afriky, váží asi 270 g a nemají krční obratle. Největším zážitkem bylo fotografování s Arielem. Některé děti si ho pohladily, další držely na ruce, ale ti nejodvážnější si ho nechali dát na hlavu. Pak už nastal čas loučení. Všem se sovičky líbily a samozřejmě je chtěly domů.
Kolektiv vychovatelek
FOTOGALERIE