Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Soutěž Babylon aneb“Rozumíme si?“

23.2.2024 7:35 • autor:

Na ZŠ Kamínky proběhla jako tradičně soutěž čtenářské gramotnosti s názvem Babylon. Žáci 5. až 7. tříd se zapojili do soutěžního klání. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s tzv. čtenářskou gramotností – tedy jak jsou schopni rozumět neznámým textům a jak z nich umějí vybírat důležité informace. Letos se zadané texty zaměřily na zvířata v Zoologické zahradě Brno.
Z pátých tříd se zúčastnilo celkem 33 žáků. V kategorii pro 5. ročník bylo za stoprocentní výkon stanoveno 43 bodů,

úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 30 bodů. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Tobias Klíma z V. B (40 bodů), 2. místo Eduard Kolář z V. B (37 bodů) a 3. místo Justýna Slaninová a Matěj Mařák ze V. B (34 bodů). Z šestých a sedmých tříd se zúčastnilo celkem 53 žáků. V kategorii pro 6. – 7. ročník bylo za stoprocentní výkon stanoveno 50 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 35 bodů. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Anastasija Ponzel ze VII. A (46 bodů), 2. místo Vendula Kandrnalová ze VI. B, Jolana Mařáková ze VII. A (45 bodů) a 3. místo Ema Bláhová ze VII. B, Daria Danylchuk ze VII. B, Veronika Kučerová ze VI. A, Tomáš Loubal ze VII. A (44 bodů). Poděkování patří všem účastníkům soutěže a úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Mgr. et Mgr. Pavlína Kučerová, Mgr. Marcela Drábková, Mgr. Jana Oujezdská

a Mgr. Helena Hanousková

 

Babylon – výsledky2024 (1)