Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Soutěž Babylon aneb“Rozumíme si?“

24.2.2023 9:35 • autor:

 

Na ZŠ Kamínky proběhla v únoru soutěž čtenářské gramotnosti s názvem Babylon. Žáci 5. až 7. tříd se zapojili do soutěžního klání. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s tzv. čtenářskou gramotností – tedy jak jsou schopni rozumět neznámým textům a jak z nich umějí vybírat důležité informace. Letos se zadané texty zaměřily na zajímavé informace o vesmíru.

V kategorii pro 5. ročník bylo za stoprocentní výkon stanoveno 50 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 35 bodů. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Rolenec Lukáš z V. B a Benešová Klára ze V. A (47 bodů), 2. místo Peřina Jakub z V. A (43 bodů) a 3. místo Kučerová Veronika ze V. A (42 bodů).

V kategorii pro 6. – 7. ročník bylo za stoprocentní výkon stanoveno 60 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 42 bodů. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Zavadil Damián ze VII. A (54 bodů), 2. místo Kandrnal Matěj ze VII. A (53 bodů) a 3. místo Maděrová Hana ze VII. A (50 bodů).

 

Poděkování patří všem účastníkům soutěže a úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Mgr. Anna Široká, Mgr. Helena Hanousková, Mgr. Jana Oujezdská a PaedDr. Zdeňka Bučková

BABYLON 2023 Výsledky 5. tříd

BABYLON 2023 Výsledky 6. tříd

BABYLON 2023 Výsledky 7. tříd