Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Žáci 1. – 3. tříd na Mezinárodním veletrhu zemědělské techniky na BVV

16.4.2018 10:40 • autor:

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 se žáci 1., 2. a 3. tříd vypravili na brněnské výstaviště, kde se konal Mezinárodní veletrh zemědělské techniky. Děti si mohly zblízka prohlédnout obrovské zemědělské stroje, traktory, secí a sázecí stroje a nejrůznější zemědělskou techniku. Jejich zájem také vzbudila vystavovaná růžová prasata, pohladily si 14- denní jehňátka a údiv vzbudila velká těla krav a býků. Své znalosti a vědomosti o lese si ověřily v pavilonu Z s lesnickou a mysliveckou tématikou. V koutku lesní pedagogiky poznávaly druhy dřevin, stopy zvířat, lesní zvěř a ptáky. Dozvěděly se, jak pečovat o les, jak ho využívat  a jak ho chránit. Vše si mohly nejrůznějšími interaktivními činnostmi a hrami vyzkoušet. Příjemně prožité a prosluněné dopoledne bylo zakončeno sladkou tečkou, vynikající zmrzlinou.

PaedDr. Zdeňka Bučková

FOTOGALERIE