Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Třeťáci na ŠvP

21.5.2018 15:43 • autor:

Malebná příroda Českomoravské vrchoviny nás opět přilákala a v polovině května jsme se znovu vypravili poznávat krásná zákoutí tohoto kraje. Tentokrát naše kroky mířily do okolí vesničky Milovy. Chladnější počasí s probleskujícím sluníčkem a občasným deštíkem nás neodradilo od vycházky naučnou stezkou kolem Milovského rybníka, kde jsme pozorovali a krmili hbité kapry. V Novém Městě na Moravě jsme navštívili Horácké muzeum s národopisnou expozicí a strašidelným podzemím. Pohádková vesnička v Podlesí nás zaujala nápaditými chaloupkami. Kromě poznávání přírodních krás vysočiny jsme také sportovali, dramatizovali pohádky, vyráběli stavby z přírodnin, řešili kvízy a hádanky a zažili jsme hodně legrace při odpoledních a večerních programech. Při zpáteční cestě do Brna jsme se zastavili v zábavním a poznávacím centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kde byl pro nás připraven program Od rostlinek po zvířata. Prohlédli jsme si hospodářská zvířata, projeli na koních a interaktivně se seznámili s příběhem půdy. Školu v přírodě jsme si náramně užili a již se těšíme na tu příští.

 PaedDr. Zdeňka Bučková + žáci 3. A

 Mgr. Anna Široká + žáci 3. B

FOTOGALERIE