Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

ŠvP Jeseníky Ostružná 3. A a 3. B

10.6.2019 9:54 • autor:

Třídy 3.A a 3. B se na škole v přírodě vydaly po stopách starých indiánských kmenů, samy děti se staly indiány a pod vedením starodávného ducha Geronima plnily úkoly, překonávaly překážky, mnohdy i samy sebe, posunovaly své hranice a nakonec je stopy dovedly až k velikému pokladu, ze kterého měly všechny obrovskou radost. 

Každý si na památku vyrobil a přivezl pamětní medaili, indiánské kmeny si vyrobily vlastní totem a vymyslely bojový tanec, který později téhož dne všem zatančily. Nechyběla ani výprava za tajemstvím a objevování nových území – navštívili jsme krápníkové jeskyně a každý den podnikli alespoň malou vycházku do okolí. Nezapomněli jsme ani na stavbu vlastního teepee pro indiánské duchy a skřítky. Když se indiánští duchové rozzlobili a venku se snesl veliký liják, rozhodli jsme se pro očistu těla i ducha a podnikli cestu do podzemí penzionu, kde se nacházelo „očistné jezírko“ se slanou vodou. 

Předposlední den jsme byli všichni smutní, že už pojedeme domů, a tak jsme se večer rozveselili na karnevalu při maličkém soutěžení. Po cestě domů jsme téměř všichni usnuli, takže cesta rychle utekla a u školy už nás vítaly milé úsměvy maminek a tatínků, a tak jsme všichni spokojení, a trošičku unavení, utíkali domů.

 

Mgr. Lenka Dosadilová, Mgr. Linda Pifková

FOTOGALERIE