Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Školní výlety 8.A

8.6.2023 8:34 • autor:

V letošním školním roce se třída 8.A na přelomu května a června vydala na tři jednodenní výlety.

První den jsme zamířili do nedalekého Moravského Krumlova, kde jsme měli po krátké procházce s vyhlídkou na Moravský Krumlov a okolní krajinu šanci prohlédnout si město a

v místním zámku vystavenou Slovanskou epopej od Alfonse Muchy. Díla umělce slavného nejen u nás, ale také ve světě, nás zaujala svými rozměry a díky komentované prohlídce s paní průvodkyní jsme měli šanci je hlouběji pochopit. Po prohlídce Slovanské epopeje jsme prošli také sály s plakáty s ženskými postavami, které jsou známé z Muchova pařížského tvůrčího období a skončili jsme v sále s díly současných umělců. Po prohlídce následovalo volno na oběd a poté procházka zámeckým parkem a následný odpolední návrat do Brna.

Druhý den jsme zavítali do Olomouce. Po cestě vlakem jsme se od hlavního nádraží spolu s dalšími školními skupinami vydali autobusem do olomoucké zoologické zahrady na Svatém Kopečku, kde jsme strávili celé dopoledne. Žáci měli možnost objevit rozmanitost druhů, které zde chovají a někteří vystoupali také na rozhlednu, ze které je Z

OO jako na dlani a o kus dál je na rovině vidět celá Olomouc. Ze zoologické zahrady jsme se následně přesunuli do centra města, kde jsme si po obědové pauze udělali prohlídku města a jeho památek, kdy se našimi průvodci stali samotní žáci, kteří si předtím ve škole vylosovali některou z olomouckých zajímavostí, o které nám na místě řekli ty nejzákladnější informace. Po prohlídce centra už následoval návrat na vlakové nádraží a cesta zpět do Brna.

Poslední den jsme zůstali v Brně a v jeho první části jsme si udělali piknik v centru a poté jsme se přesunuli do brněnského JumpParku. Někteří něco upekli, koupili, vzali si s sebou deku, míče a hry, aby se zabavili a podělili s ostatními. V JumpParku si žáci na trampolínách vyzkoušeli své skákací dovednosti a následně si dali ochlazující odměnu v podobě zmrzliny a jiného občerstvení.

Všechny tři výlety jsme si užili, přálo nám slunečné počasí a těšíme se, co nás bude čekat za rok.

Martin Blaťák, třídní učitel

FOTOGALERIE