Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Školní výlet 9. A

6.6.2023 14:21 • autor:

Dne 31. 5. 2023 vyrazila třída 9. A do RS Drak Křižanov. Moc jsme se na náš poslední výlet těšili.
Cestu vlakem z Brna do Křižanova provázelo slunečné počasí. Tam už na nás čekal pán s vozíkem, který nám odvezl zavazadla. A my jsme pak svižným krokem pokračovali asi do 4 km vzdáleného střediska. Dostalo se nám přivítání od milé instruktorky Martiny, která se o naši skupinu vzorně starala po celou dobu pobytu.

Atmosféra tohoto místa je dána jeho provázaností s okolními jehličnatými lesy a rybníkem Loučka. Samotný areál pak připomíná anglický park. Vysočina má prostě svoje kouzlo.

Ubytovali jsme se ve dvou chatkách, dali si první oběd a dobrodružství mohlo začít. Každý den nás čekal nabitý program: Lanové centrum, lukostřelba, rafty, paintball, bumper ball, vodní válec, . . .

A tak jsme skákali, lezli, stříleli, zdolávali překážky, křičeli strachy, plavali a byli celí mokří na raftech. Každý dělal to, na co se cítil, ostatní ho povzbuzovali. To je aspoň stmelení třídního kolektivu! A taky při společných večerních aktivitách, bavily nás hry jako Řeka, Esemesky, . . .

Po takových zážitcích nám samozřejmě chutnalo. Poslední večer jsme si rozdělali oheň a opekli špekáčky. Ani se nám nechtělo třetí den domů. Chtěli jsme si užít adrenalin, být spolu i jinak než jen ve škole, a to se nám splnilo.

Třídní učitelka Mgr. Jana Oujezdská

FOTOGALERIE