Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Sen o létání – 6. B na Hvězdárně

29.6.2023 15:03 • autor:

 

Závěr školního roku jsme si zpestřili vzdělávacím pořadem na Hvězdárně a planetáriu Brno. Ve čtvrtek 29. 6. naše třída 6. B vyrazila na Kraví horu za vzděláním. Čekal nás v digitáriu pořad Sen o létání 2 D. Co jsme se dozvěděli? V úvodu pořadu nás čekala exkurze do minulosti – sny a jejich následná realizace vynálezci jako byl Leonardo da Vinci, bratři Montgolfierové nebo bratři Wrightové. Z pohledu fyziky jsme viděli aplikaci teorie v praxi, někdy i variantou pokus omyl. Součástí vzdělávacího pořadu bylo také stručné představení hvězdné oblohy, žáci poznávali různá souhvězdí na letní obloze a zjistili, kde je možné najít Venuši či Mars.

Třídní učitel Josef Pohanka

FOTOGALERIE