Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Noc s Andersenem na ZŠ Kamínky

25.3.2024 10:50 • autor:

Tradiční akce Noc s Andersenem na naší základní škole letos proběhla v pátek 22. března 2024. Jejím cílem bylo dětem nejen rozšířit obzory, ale hlavně je vést ke čtení a čtenářství. Prostřednictvím ní se mohou
seznámit se zajímavými knihami a pohádkami, které jsou nedílnou součástí našeho světa.

Děti třetích tříd ZŠ Kamínky se i letos připojily k těm, kteří si připomínají největšího světového pohádkáře Hanse Christiana Andersena a některá významná výročí, například180 let od prvního vydání Andersenovy pohádky Sněhová královna nebo 75. narozeniny brněnského spisovatele, ilustrátora, grafika Petra Síse.

Na Noc s Andersenem děti pro své rodiče připravily společně se svými tř. učitelkami autorskou veršovanou pohádku Popelka z dílny paní vychovatelky Ivany Sedláčkové, která sklidila velký potlesk. Vyprávěly o svých oblíbených knihách a četly z nich krátké úryvky. K příjemné a uvolněné atmosféře přispělo i srdečné vzpomínání rodičů na dobu jejich dětského čtení. Tato tajuplná noc byla naplněna soutěžemi, kvízy, křížovkami, pantomimou, informacemi o životě H. Ch. Andersena. Rozhýbat svá těla mohli všichni i na večerní diskotéce, při polštářové střelbě a vyzkoušeli si svou odvahu při stezce noční školou. Když byl čas jít spát a děti se zachumlaly do svých spacáků, paní učitelky jim na
dobrou noc přečetly nádhernou Andersenovu pohádku O Malence. Nocování do druhého dne na půdě školy bylo opravdu pohádkové. Probudily se do příjemného slunečného dne. Strávily čas trochu jinak. Vstaly od svých počítačů, tabletů nebo televize a věnovaly se sobě, svým kamarádům a naplno si vychutnávaly každý okamžik. Hans Christian Andersen by řekl: „Pověz mi, jak trávíš čas, a já ti povím, kdo jsi“.

PaedDr. Zdeňka Bučková, Mgr. Anna Široká / tř. uč. 3.A, 3. B/

FOTOGALERIE