Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Noc s Andersenem na ZŠ Kamínky

6.4.2022 11:26 • autor:

V letošním roce proběhl již 22. ročník Noci s Andersenem. Žáci 4. A a 4. B ZŠ Kamínky se svými tř. učitelkami a vychovatelkami Janou Holíkovou a Ivanou Sedláčkovou se opět připojili k této akci a zavzpomínali na dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, který se narodil 2. dubna 1805. Noc s Andersenem žáci prožili v prostorách školy, připomněli si významná výročí spisovatele Josefa Lady, ilustrátora, loutkáře a režiséra Jiřího Trnky a seznámili se se Starými pověstmi českými od Aloise Jiráska. V průběhu čtenářské dílny děti představily rodičům své oblíbené knihy a přečetly z nich krátké ukázky. Nacvičily veršované divadelní představení pohádky O Sněhurce, které pochází z autorské dílny paní vychovatelky Ivany Sedláčkové a zahrály tuto pohádku svým rodičům. Výkony malých herců a vtipný text vykouzlil úsměvy na tvářích všech přítomných a byl oceněn zaslouženým potleskem. Stezka odvahy noční školou zakončila večer plný zážitků a pak všichni zalezli do svých spacáků. Andersenova pohádka O křesadle, čtená na dobrou noc, pomohla usnout všem, kteří pod vlivem dojmů z nabitého programu se ještě vrtěli ve svém pelíšku. Noc s Andersenem na naší škole má svou několikaletou tradici. Jejím cílem je podpora čtenářství a láska ke knihám.

„Celý svět je plný zázraků, na které jsme si však tak zvykli, že je nazýváme všedními věcmi" … řekl Hans Christian Andersen

 

PaedDr. Zdeňka Bučková, Mgr. Anna Široká

FOTOGALERIE