Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

NETOLISMUS – beseda ve 3.A a 3.B

5.1.2018 20:45 • autor:

Ve čtvrtek 4. 1. 2018 na naši školu přijela lektorka z nadace Podané ruce, která měla pro žáky 3. tříd připravený preventivní program na téma Netolismus. Netolismus je chorobná závislost na elektronice – počítači, počítačových hrách, internetu, televizi, mobilu. Pro dnešní generaci se jedná o téma obzvláště aktuální. Zatímco běžný uživatel internet dovede rozumně využívat, pro závislého člověka – netolika-představuje hrozbu. Žáci po vyslechnutí krátkého příběhu s postavičkou Kvída a zajímavým, otevřeným povídáním v kruhu uvažovali, v čem jim elektronika může pomoci a v čem ublížit. Zamýšleli se nad tím, o co všechno může lidi netolismus připravit. Uvědomovali si, jaké zdravotní obtíže může tato závislost způsobit a že je určitě lepší chodit s kamarády ven, sportovat nebo si společně hrát. Na závěr děti ve skupinách vytvořily originální plakát, při jehož tvorbě si znovu připomněly nebezpečí netolismu a pochopily, že počítač je dobrý sluha, ale špatný pán.

Beseda byla podnětná, zajímavá a poučná.

PaedDr. Zdeňka Bučková, Mgr. Anna Široká

FOTOGALERIE