Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Na Vranovskou přehradu s 8.B

19.6.2023 9:20 • autor:

Přiblížil se konec školního roku, a tak nastal čas opět vyrazit na školní výlet. Jako svoji cílovou destinaci jsme si pro tentokrát vybrali Vranovskou přehradu v okrese Znojmo. Na místo jsme se snadno dopravili autobusem z nádraží Zvonařka v Brně. Během celého pobytu nám přálo počasí, a tak jsme si mohli naplno užívat společných aktivit a sportů v prostředí kempu.

Hned po příjezdu si děti vyzkoušeli program v lanovém centru, kde někteří doslova překonali sami sebe. V pozdních večerních hodinách jsme pak měli po kempu rozmístěné otázky k nočnímu kvízu. Nejlepší řešitelé byli následně odměněni malou sladkou výhrou.

Druhý den jsme v parném počasí vydali k prohlídce státního zámku Vranov nad Dyjí. Viděli jsme krásné historické prostory v čele s legendárním Sálem předků. Jako druhou část prohlídky jsme vyšplhali i na zámeckou věž, na jejímž vrcholu se nám nabídl krásný pohled do okolí vranovského údolí. Sluneční paprsky ještě umocnili krásné scenérie zámeckých zahrad. Protože byl navíc Den dětí, večer jsme si dětmi uspořádali táborák, kde si kromě tradičních špekáčků opekli i sladké marshmallow.

Poslední den jsme již využili pouze k zabalení zavazadel a závěrečnému bilancování. Zhodnotili jsme společně celý výlet, zahráli si poslední partii nejrůznějších her a vyrazili zpět domů. Celý výlet jsme si užili, a to především proto, že se všichni snažili být spolu a fungovat jako dobrý kolektiv. Tak za rok zase výletu zdar!

Mgr. Hana Prokopová

 

FOTOGALERIE