LVK 2018 1.stupeň

17.3.2018 17:43 • autor:

V termínu od 4. do 9. března se v malebných bedskydských kopcích konal LVK 1. stupně naší školy. Ubytování bylo opět zajištěno v hotelu Čarták a protože mrazy předcházejících dní polevily, nic nám nebránilo užít si krásné dny na svazích areálu Kyčerka při zábavné výuce lyžování a snowboardingu. Po bloku lyžování, obědě a poledním klidu následoval vždy odpolední program, jehož leitmotivem byla cesta kolem světa. Bloky her byly prokládány poučnými prezentacemi učitelů na téma první pomoci, lyžařské historie a mnoha dalšími informacemi. Vrcholem byla ovšem bezesporu návštěva profesionála horské služby, který na veškeré dotazy dětí s radostí a poutavě odpovídal. Poslední odpoledne byl na svahu uspořádán slalomový závod se sladkými cenami pro všechny vítěze. Nejdůležitější však bylo, že jsme si kurz velmi užili, svahy v areálu všichni včetně začátečníků bezpečně a krásně sjeli a domů dorazili v pořádku a bez zranění.

Mgr. Štěpán Vystrčil