Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Kamínky za kulturou

31.1.2024 7:54 • autor:

Žáci a žákyně 8. a 9. tříd se 30. ledna vydali na divadelní představení do brněnské Polárky. Čekal je nádherný sluncem provoněný mrazivý lednový den, kdy se konečně vypravili do divadla. Plni očekávání se po ránu dostavili do školy netypicky ve společenském oblečení. Ohromně jim to slušelo, někteří byli skutečně k nepoznání.

V divadle Polárka na Tučkově ulici spolu se svými vyučujícími zhlédli divadelní adaptaci podle světoznámého románu Franze Kafky Proces. Příběh, který se točí ve slepém kruhu zákonů a nesmyslnosti byrokratických nařízení, je oproti původní předloze zasazen do dnešní doby a od svého vzniku nic neztratil na své aktuálnosti. Dané zpracování se snaží předat mladým zejména to, že se tohoto autora nemusí bát a že se nemají nechat svést dojmem těžší srozumitelnosti Kafkova díla.

Kafkův Proces jako temná groteska nám stále dokáže říct o našem světě mnoho. Po návratu do školních lavic jsme diskutovali o obsahu zmíněné inscenace, sdíleli jsme divácké zážitky – pozitivní i negativní a na základě nejrůznějších aktivit se zamýšleli nad otázkami vyplývajícími z ústředního tématu i ze samotného děje. Věříme, že v mnohých z nás zůstane příjemný pocit z prožitého dne v divadle.

Mgr. Helena Hanousková