Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Historické modely s Martinem Dufkem na Kamínkách

10.5.2023 9:21 • autor:

Martin Dufek absolvoval Základní školu Kamínky v roce 2020. Od mala byla jeho zálibou historie. Pravidelně se účastní různých historických akcí zaměřených na vojenskou historii. Do oblasti jeho zájmu pak patří zejména období druhé světové války. Pravidelně také sám vyrábí z nejrůznějších materiálů rozmanité historické modely z tohoto období. Martin nyní úspěšně studuje na střední zdravotnické škole, kde probíhaly uprostřed měsíce dubna přijímací zkoušky pro nové uchazeče. Stávající studenti měli ředitelské volno. A Martin, místo toho, aby doma zahálel, se rozhodl podělit se o své výtvory s žáky své bývalé „alma mater“ na Kamínkách. Společně jsme uspořádali výstavu jeho modelů, kterou měli možnost zhlédnout žáci prvního i druhého stupně. Žáci byli fascinováni propracovaností historických modelů do nejmenších detailů. Vždyť výroba některých modelů zabrala autorovi téměř rok. Martin poskytl všem skupinám, které výstavu navštívily, ke každému svému modelu podrobný výklad. Jeho mladší spolužáci se tak mohli nejen seznámit s reáliemi druhé světové války, ale také inspirovat se tímto pěkným koníčkem, při kterém je potřeba kreativita, zručnost, píle i trpělivost. Máme radost, že se k nám naši absolventi rádi vracejí a Martinovi přejeme hodně úspěchů jak při dalším studiu, tak při jeho krásném hobby vyrábění historických modelů!

 

 

Mgr. et Mgr. et Mgr. Vojtěch Novotný, LL.M.,
učitel dějepisu