Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Historická exkurze do Prahy 6. A a 6. B

29.6.2023 14:56 • autor:

Ve čtvrtek 22. června se vydaly společně obě naše šesté třídy na historickou exkurzi do Prahy.

Protože tradiční památky již obě třídy navštívily v minulosti, hlavním cílem výpravy se stalo Armádní muzeum na Žižkově, které je nově zrekonstruované a nabízí čtyři patra moderních expozic s interaktivními prvky. Při prohlídce jsme postupovali chronologicky od našich nejstarších dějin, od markomanských válek, výstavu středověkých rytířů, přes husitské války až k meči kata Mydláře, který v roce 1621 provedl exekuci 27 českých pánů na Staroměstském náměstí. Pozdější expozice se věnovaly habsburským válkám, a nechyběl zde ani Napoleon. Žáci si mohli prohlédnout technologický pokrok, který přinesla první světová válka, a vyzkoušet si pobyt v reálné napodobenině zákopu. Období první republiky se pak neslo v duchu vlastenectví, které bylo zakončeno výstavbou pohraničního opevnění ve 30. letech. To pak pokračovalo i skrz oddělení věnované druhé světové válce a odbojové činnosti v ní. Celá expozice pak končila obdobím po roce 1989.

Po muzeu jsme si udělali krátkou procházku historickým centrem Prahy, navštívili jsme
Václavské náměstí a vydali se opět na cestu domů.

Vojtěch Novotný, Jan Nekvapil, Josef Pohanka

FOTOGALERIE