Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

FESTIVAL RE:PUBLIKA 1918 – 2018

20.6.2018 21:08 • autor:

Spousty zajímavých a nevšedních chvilek jsme zažívali při příležitosti 100. výročí vzniku naší republiky na brněnském výstavišti dne 13. června se žáky a žákyněmi 5. A, 5. B a 7. třídy.

Využili jsme i příležitosti pro prohlídku expozice Dvou světů Alfonse Muchy, ve které jsme zhlédli proslulá plátna tohoto světově známého umělce pocházejícího z Moravy. V pavilonu H jsme obdivovali nejen devět velkoformátových pláten Slovanské epopeje, ale také bezmála dvě stovky artefaktů, mezi něž se kromě plakátů řadí také dekorativní kalendáře, reklamy pro nejrůznější předměty a výrobky a pro společenské a kulturní události nejen u nás, ale i ve světě.

V pavilonu Morava jsme poznávali to nejlepší z literatury minulého století, bylo zde vystaveno 100 vybraných knih pro děti i dospělé.

Pro milovníky hudby byla určena velmi poutavá expozice Má vlast. Ve speciálně zatemněné místnosti byla za doprovodu překrásné hudby symfonické básně Bedřicha Smetany Vltava promítána videa, která nás přenášela do světa virtuální reality a pohledů krásné přírody spjaté s českou historií.

Mnoho sportovních zážitků děti zažívaly v pavilonu V, v RE:LAX ZÓNĚ.  Nabízela se téměř padesátka sportů, z nichž některé z nich si žáci vyzkoušeli na vlastní kůži.

Tato návštěva brněnského výstaviště v nás zanechala mnoho příjemných a neopakovatelných zážitků, které nám dlouho zůstane ve vzpomínkách.

Mgr. Helena Hanousková, tř.uč.