Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Den zdraví 2023

14.4.2023 10:59 • autor:

„Co je nejsladší na světě?“ ptal se král rybáře v pohádce Jana Wericha o Královně Koloběžce. „Nejsladší na světě je spravedlivý spánek,“ odpověděla rybářova dcera. Byla to chytrá dívka a věděla, jak moc je pro nás kvalitní spánek důležitý. Na naší škole to víme také, a právě proto byl spánek hlavním tématem letošního Dne Zdraví, který se uskutečnil 30. března 2023. Žáci z 1. a 2. stupně se během tvoření projektů a plakátů dozvěděli, proč je spánek důležitý, kolik hodin denně by měli spát, jaké známe poruchy spánku, a co můžou oni sami dělat pro to, aby spali lépe. Žáci také zjistili, co je to vlastně modré světlo a jaký má vliv na jejich spánek. Vytvořené plakáty děti prezentovaly spolužákům a vyvěsily ve třídách. To ale nebylo všechno, během dne totiž byly pro žáky nachystány i další zajímavé aktivity. Měli možnost si prohlédnout model lidského těla a poznat, jak vypadají některé orgány a k čemu slouží. Spoustu dalších zajímavostí také zjistili pomocí zábavného kvízu. Děti z 1. a 2. tříd si navíc povídaly o zubech a jak o ně dobře pečovat. A nezapomněli jsme ani na fyzickou aktivitu – žáci se v průběhu dne protáhli a zahráli si zábavné pohybové hry. Tento rok se Den Zdraví na ZŠ Kamínky opravdu vydařil a už teď se těšíme na ten další.

Gabriela Hrouzková a Michaela Dvořáková

FOTOGALERIE