Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Čtvrťáci na pravěké škole v přírodě

13.6.2022 9:41 • autor:

Na přelomu května a června 2022 odjeli žáci 4. tříd na tematicky zaměřenou školu v přírodě do Ostružné v Jeseníkách. Přenesli se do pravěku a proměnili se v pravěké lovce. Život v tlupě v době ledové byl dramatický a nepředvídatelný
… stejně tak děti prožily 5 dní plných zážitků, aktivit a dobrodružství. Vytvořily si své rodové totemy, lovily ryby i mamuty, vyráběly náhrdelníky, malovaly nástěnné malby, soutěžily a poměřovaly si své síly, dovednosti, znalosti a zručnost, dramatizovaly výjevy ze života pravěkých lovců. Vyrážely do okolí sbírat byliny na léčivé lektvary, pozorovaly pasoucí se tur domácí i poletující bezobratlé živočichy a objevovaly krásy Jeseníků. Lokálkou se přesunuly do lázní Jeseník, aby zde v lanovém centru procvičily své svaly, uvědomily si význam ozdravných účinků studené vody, čerstvého vzduchu a pohybu. Po návratu načerpaly síly v relaxačním bazénku. U ohně si do křupava upekly voňavý špekáček z mamuta a noční dobrodružná stezka odvahy byla pro mnohé velkou výzvou. Pravěkou školu si všichni velmi užili a v tlupách navázali nová přátelství.

PaedDr. Zdeňka Bučková, Mgr. Anna Široká

FOTOGALERIE