Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Brno v pověstech

6.12.2023 12:50 • autor:

V listopadu se žáci 3.A a 3.B vypravili na poznávací vycházku městem Brnem s cílem najít a poznat místa spojená s brněnskými pověstmi, které ve škole četli  poslouchali. Zajímavé putování začalo na Zelném trhu u kašny Parnas. Děti se nejvíce těšily na brněnského draka, kolo a šikmou věžičku na Staré radnici.
Pak se zastavily u zazděného radního na ulici Mečová a v oknech kostela sv. Jakuba hledaly hanbatého mužíčka. V jedenáct hodin slyšely zvonění na Petrově a čekaly, bohužel marně, na skleněnou kuličku u brněnského orloje. Žáci si tím připomněli pověst o obléhání Brna Švédy. Vycházka byla velmi
zajímavá a poučná.

Mgr. A. Široká, PaedDr. Z. Bučková