Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Biskupský dvůr – 2.A, 2.B

9.11.2017 14:41 • autor:

V úterý 7.11. jsme vyrazili na exkurzi do BISKUPSKÉHO DVORA, kde na nás čekal výukový program, který byl zaměřený na zvířata žijící v našem kraji. Děti byly pomocí jednoduchých výkladů seznámeny s některými (pro děti zajímavými) druhy savců, ptáků a ryb. Řada z nich byla velmi překvapena tím, jak jsou některá zvířata obrovská nebo zase naopak maličká. Nejvíce se jim líbily malé lišky, jeleni, srnečci…. V expozici ptáků si ujasnily rozdíl mezi datlem a strakapoudem. Překvapení na ně čekalo v expozici ryb, kde si mohly prohlédnout nejen živé ryby, ale také si i zarybařit (samozřejmě chytaly jen papírové rybičky J ). Spousta z nás viděla poprvé úhoře nebo třeba i sumce. Myslím si, že některá zvířata viděly děti poprvé.

Všichni jsme odcházeli spokojeni a obohaceni o další vědomosti. Není nad interaktivní výuku :o).

Mgr. Jindra Severinová, tř. uč. 2.A

 

 

FOTOGALERIE