Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Beseda s nevidomou Petrou a vodicím psem Chopperem

17.1.2018 19:38 • autor:

Ve dnech 14. 12. 2017 a 9. 1. 2018 nás ve škole na Kamínkách navštívila nevidomá Petra Bezáková se svým vodicím pomocníkem Chopperem. Petra pracuje pro organizaci Vodicí pes z. s. a organizuje besedy po brněnských školách. Jejím cílem je ukázat dětem, že v dnešní moderní době může i handicapovaný člověk pohodlně fungovat. Besedy proběhly v jednotlivých třídách 1. stupně. Petra mluvila především o výcviku a škole pro vodící psi, jelikož právě chlupáč Chopper ve škole zajistil menší pozdvižení a rozruch. Děti se mohly dozvědět o náročnosti výcviku a také viděly na vlastní oči několik triků Choppera, např. zvednutí desetikoruny ze země, podání kapesníku. Věříme, že si každé z dětí z tohoto setkání odneslo něco do života a ví, jak mohou nevidomému pomoci. Například při obyčejném přesunu přes přechod. Děkujeme tímto této nerozlučné dvojici za návštěvu a budeme se těšit na další spolupráci.

Laura Martíšková