Kometa : Film

16.4.2019 14:23 • autor:

Na čtvrtek 21. března 2019 se velice těšily děti ze Základní školy Kamínky. Ptáte se proč? Čekala je totiž návštěva dokumentárního snímku Kometa: Film (Z nebe do pekla a zpět). A protože mnohé  z nich jsou velkými obdivovateli tohoto brněnského hokejového týmu, bylo očekávání o to větší. Tento film navíc dostaly jako dárek – vstup byl zdarma.                    Do Univerzitního kina Scala tak zamířili chlapci a děvčata z 5.A,B, 6.A,B, 7.A,B, 8.A a 9.A,B i se svými učiteli. Na stejném místě byla února 2019  slavnostní premiéra tohoto dokumentu, který mapuje historii Rudé hvězdy a později ZKL Brno a následně Komety. Podtitul filmu vystihuje získání 11 mistrovských titulů, těžké období po revoluci, kdy neměl klub peníze na hráče, ale ani na hokejky, a cestu zpátky na výsluní, kdy se stal majitelem bývalý hráč Libor Zábranský. Viděli jsme obrovskou radost, když Kometa v roce 2017 získala po 51 letech mistrovský titul, který v loňském roce obhájila. Ve filmu jsou i rozhovory s panem Zábranským, s hráči a také s těmi, kteří pro klub pracují. Je z nich cítit velké odhodlání, obětavost a láska, kterou Kometě dávají. Stejně jako tisíce nadšených hokejových fanoušků.

Všechny děti film pozorně sledovaly a jejich bezprostřední potlesk na závěr mluví za vše.

Mgr. Jana Vejrostová