Den zdraví na ZŠ Kamínky

3.4.2019 13:51 • autor:
Jak vypadá potravinová pyramida, jak chutná avokádo, kolik kostek cukru obsahuje malinovka a co to znamená kilokalorie – to a mnohem víc zjišťovali žáci prvního stupně v úterý 12.3.
Jelikož se 7.4 koná Světový den zdraví, připravili jsme se na něj už s předstihem a pro žáky prvního stupně byly nachystány 3 hodiny naučného a zábavného programu. Pro každou třídu bylo připraveno 6 stanovišť a žáci absolvovali jedno stanoviště za druhým. První a druhé třídy ochutnávali netypické druhy ovoce a zeleniny, zahrály si živé pexeso, doplňovaly potravinovou pyramidu a zahrály si pohybové a vědomostní hry. Kategorie straších žáků prvního stupně se naopak učila o tom, kolik kilokalorií spálí během kreslení nebo plavání, co je to BMI, co by během dne měli a neměli pít a čím nahradit nezdravé mlsání. Samozřejmě nechyběly ani vědomostní otázky, které potrápily nejednu hlavu.
Děti si 3 hodiny aktivit o zdravém životním stylu užily a věřím, že si z nich i něco vzaly.
Mgr. Michaela Dvořáková