Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

ZŠ Kamínky vyjely na Erasmus+ do Španělska!

22.11.2023 7:26 • autor:

V rámci našeho pedagogického působení jsme měly jedinečnou příležitost účastnit se programu Erasmus + společně s našimi žáky ze základní školy. Tato nezapomenutelná zkušenost nás zavedla do malebného španělského města Marbella, kde jsme strávily několik neuvěřitelných dnů plných nových poznatků a inspirací.
Na začátku bychom rády vyslovily velké poděkování za možnost vycestovat v rámci programu Erasmus +. Pro nás tři mladé učitelky to byla skvělá šance nejen na profesní růst a zdokonalení pedagogických dovedností, ale také na otevření očí v oblasti mezikulturního porozumění. Během našeho pobytu ve Španělské Marbelle jsme se intenzivně věnovaly zdokonalování našich jazykových schopností. Každý den jsme měly příležitost komunikovat s místními obyvateli, což bylo nejen efektivní, ale také zábavné. Zlepšení našich znalostí angličtiny a španělštiny nám otevřelo nové perspektivy a umožnilo nám lépe porozumět místní kultuře.
Výměna mezi žáky byla jedním z vrcholů našeho pobytu. Naši žáci nejen navštívili zahraniční školu, ale také si vyměňovali zkušenosti, tradice a pohledy s tamními studenty. Bylo dojemné sledovat, jak se naši žáci učí a rostou nejen v akademickém smyslu, ale také v oblasti mezilidských vztahů. Návštěva Marbelly a výlet na Gibraltar nám poskytly možnost poznat bohatou historii, malebnou architekturu a krásy této španělské oblasti. Pro žáky to bylo nejen dobrodružství, ale také příležitost rozšířit své obzory a vnímat svět v širším kontextu.
Celkově lze říci, že program Erasmus + nám otevřel dveře do nového světa poznávání a vzájemného porozumění. Jsme vděčné za tuto zkušenost a věříme, že se podobné příležitosti dostanou i dalším učitelům a žákům. Společně můžeme vytvářet prostředí, kde se vzájemně obohacujeme a rozvíjíme nejen jako jednotlivci, ale i jako globální komunita.

Andrea Kavlíková, Adéla Hermanová,
Michaela Dvořáková.