Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

ZŠ Kamínky v Petříkově

22.2.2024 7:45 • autor:

V druhém únorovém měsíci letošního roku vyrazili zájemci o lyžování z řad I. stupně do Petříkova. V Brně deset stupňů a jarní počasí, ostatně v poslední dekádě nic překvapujícího. Jak to bude s lyžováním? Máme si vzít lyže? Bude sníh? Má cenu někam vůbec jezdit? Klasické otázky posledních let spojené s organizací lyžařských výcviků. A odpověď? Ano, zatím to rozhodně má cenu se LVK zúčastnit. A proč? Protože cena je stále nižší než náklady na rodinnou dovolenou, což si ne všichni mohou dovolit. Protože téměř individuální výcvik poskytovaný školou začínajícím lyžařům nestojí 800-1000 Kč za hodinu, jak je tomu v řadě lyžařských středisek v ČR. Protože děti chtějí prožívat zážitky se svými vrstevníky. Protože pobyt na horách je zdravý. Protože, …. Zkuste si doplnit sami.

LVK v Petříkově jsme strávili na sjezdovce a zdokonalili se v lyžování. Večer jsme hráli celotýdenní tematickou hru s názvem Horolezci. Většinu kurzu nám přálo slunné počasí. Vše završil závod ve slalomu a večerní karneval.

Dovolte mi poděkovat pedagogickým zaměstnancům školy, kteří se věnovali dětem téměř nonstop a rovněž dětem, neboť tvořily přátelský a rozesmátý tým. Za měsíc nás čeká LVK pro II. stupeň v Krkonoších. V Brně bude deset a více stupňů, má cenu jezdit? 🙂

 

FOTOGALERIE