Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

ZŠ Kamínky na lyžích

23.3.2022 7:19 • autor:

Lyžařský výcvikový kurz pro žáky I. stupně proběhl v termínu od 14. 3. do 19. 3. 2022 v malebné horské vesničce Petříkov v Jeseníkách. Sněhové podmínky byly skvělé, počasí po celou dobu slunečné. Žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku se po rozdělení do družstev věnovali trénování lyžařských dovedností. Vzhledem k prázdným sjezdovkám, jsme měli upravené lyžařské svahy jen pro naše děti. Všichni žáci se v lyžování výrazně zdokonalili, pod vedením zkušených lyžařských instruktorů z řad našich učitelů. Pobyt byl zpestřen dvěma turistickými výlety a závěrečným karnevalem v maskách. Vrcholem kurzu pak byly závody ve slalomu. Všichni účastníci prožili krásný týden v horském prostředí zasněžených Jeseníků. Odměnou jim pak byly nejen nově získané lyžařské dovednosti, ale i spousta legrace. Už teď se budeme těšit na zimu v Petříkově 2023.

Mgr. Irena Drábková

FOTOGALERIE