Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Sportovní den pro žáky z prvního stupně 2019

3.6.2019 9:46 • autor:

Krásný slunný pátek 24.5.2019 se na naší škole ZŠ Kamínky konal sportovní den pro žáky z prvního stupně.

Den plný sportování měli na starost žáci devátých tříd, kteří si pro naše malé sportovce připravili deset stanovišť. Každé z nich reprezentovalo jiný sport nebo dovednost. Děti  si vyzkoušely tyto sporty a činnosti: fotbal, basketbal, florbal, skok přes švihadlo, Jacíkův test (námořníci), trojskok, postoj čápa (test koordinace), ohebnost, maximální počet kliků a člunkový běh na 40 metrů.

Výkony, časy a vzdálenosti za splněný úkol se přepočetly na body dle věku a pohlaví a zapsaly do kartičky žáka. Po ukončení sportovního dne se body z kartiček za celou třídy sečetly a vydělily počtem sportovců ve třídě. Zvítězila tedy třída s nejlepším průměrem na žáka.

Na třetím místě se skončili žáci 4.A. Stříbrnou medaily získala za druhé místo třída 4.B a pohár pro letošní šampiony si letos odnese třída 2.B.

Pochvalu a gratulace si zaslouží nejen sportovci, ale i pořadatelé, žáci devátých ročníků. Ti si mohli alespoň na chvilku vyzkoušet práci učitelů a podařenou akcí se pomalu loučit s naší školou.

GALERIE

VIDEO Z AKCE: