Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Projektový den 5. ročníků – Vesmírný modul

21.1.2022 11:39 • autor:

Dne 20.1. 2022 proběhl na naší škole Projektový den – Vesmírný modul, kterého se zúčastnily páté ročníky. Projekt byl veden pod záštitou vzdělávacího centra Smart Bricks a byl zaměřen převážně na rozvoj polytechnických dovedností a programování robotů. 

Jako úvodní motivaci si lektoři připravili prezentaci a videa na téma Lidé ve vesmíru, v rámci kterých si žáci zopakovali vědomosti z přírodovědy a dozvěděli se zajímavé informace o průzkumech vesmíru. 

Poté se již vrhli na sestavování stavebnice Lego Education WeDo 2.0., cílem bylo ve dvojicích sestavit vesmírný modul. Tím ale práce nekončila a naši páťáci si museli poradit také s vytvořením programu v aplikaci na iPadech, aby svého robota rozpohybovali. Dozvěděli se tak mnoho nových informací o programování a informatice, které následně přenesli do praxe. 

V závěru projektového dne pak každá z dvojic odprezentovala vytvořeného robota a spolužákům předvedla, co jejich modul dokáže. Žáci si tak trénovali své komunikační a organizační dovednosti. 

Dle zpětné vazby a zapálení se žákům program velmi líbil, hodnotí ho jako přínosný a odnášejí si spoustu zážitků a nových vědomostí. 

V neposlední řadě musíme vyzdvihnout práci lektorů ze vzdělávacího centra Smart Bricks, kteří nás celým projektovým dnem provázeli. 

Kateřina Štouračová, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE ZDE