Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Paddleboardové kurzy pro žáky ZŠ Kamínky

23.6.2021 12:10 • autor:


Hned po uzavření klasifikace proběhly pro žáky 8. a 9. ročníků naší školy velmi očekávané paddleboardové kurzy. Akce proběhly od středy 16. 6. do pátku 18. 6. na Brněnské přehradě, přesněji v části Rokle. Po příjezdu autobusem na místo konání jsme se hned převlékli do plavek a nemohli se dočkat, až půjdeme do vody. Po proškolení o bezpečnosti a teoretické i praktické ukázce pádlování jsme byli připraveni jít do akce. Pro absolutní bezpečí a klid duše měli samozřejmě všichni účastníci plovací vesty. Lepšího trenéra pro naše žáky jsme si nemohli přát, byl jím totiž mistr České republiky, konstruktér a designer paddleboardů Kiboko, Aleš Kuchyňka. Pod jeho vedením šlo učení skoro samo. Jakmile jsme zvládli základy, nic nebránilo tomu, abychom se rozjeli na delší výlet vstříc poznávání méně známých zákoutí Brněnské přehrady. No a co by to bylo za výlet do přírody bez táboráku. Zakotvili jsme prkna a hurá na opékání špekáčků a grilování sýrů. Nasycené, odpočaté a pořádně nažhavené paddleborďáky čekal po obědové pauze závod s
hromadným startem. Vyhrál ten závodník, který obeplul bójku vzdálenou 50 metrů a dojel zpět do cíle. Z každé rozplavby postoupili dva nejlepší závodníci v kategorii dívek i v kategorii hochů do boje o medaile. Vyvrcholením soutěží byla finále, kde byl k vidění minimálně světový paddleboarding. Po dalších prima chvilkách na prknech a ve vodě nastalo zhodnocení kurzu a vyhlášení vítězů. Šampioni si odnesli nejen nehynoucí čest a slávu, ale také diplomy a věcné ceny. Odměny vítězům, vybavení, zázemí a odborné vedení zajištovala firma Kiboko, za což jí velice děkujeme. Na závěr jen můžu doporučit, pokud se budete o prázdninách nudit, neváhejte a zkuste paddleboarding, nebudete litovat!
Sportu zdar a paddleboardingu zvlášť.
Tomáš Palupa, ZŠ Kamínky

Video z akce:

FOTOGALERIE: ZDE