Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Nový docházkový systém na ZŠ Kamínky

6.11.2018 10:05 • autor:

Z důvodu zajištění maximální bezpečnosti žáků, se od 1. 11. 2018 na naší škole začal používat nový elektronický docházkový systém. Jak funguje? Velice jednoduše. Každý žák při příchodu a odchodu ze školy přiloží svůj čip ke čtečce, která je u hlavního vchodu a tím potvrdí svou přítomnost nebo odchod z budovy. Rodiče žáků ve svém počítači či mobilu hned zjistí, zda jejich dítě v pořádku přišlo do školy a v kolik hodin budovu opustilo. Při použití čipu, se žák automaticky zapíše do třídní knihy, což ocenili všichni učitelé. Následně by tyto informace o přesném počtu žáků v budově, uvítaly záchranné složky při vzniku mimořádné události.

Čip je stejný jak na docházkový systém, tak i do školní jídelny. Do budoucna se plánuje, že si tím stejným čipem žáci odemčou i šatní skříňku.

Jsme hrdí na to, že patříme mezi těch pár brněnských škol, které mohou zajistit pro své žáky bezpečné prostředí. Zvláště  v době, kdy musí být bezpečnost na prvním místě.

 

Mgr. Tomáš Palupa

Zástupce ředitele, ZŠ Kamínky