Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Čtvrtý ročník projektu Participativní rozpočet do škol zná své vítěze

11.12.2023 7:37 • autor:

Základní škola Kamínky se ve školním roce 2023/2024 opět zapojila do projektu brněnského magistrátu Participativní rozpočet do škol, který se koná již po čtvrté a tento rok je v něm zapojených 51 základních škol. V projektu mají žáci čtvrtých až devátých ročníků možnost navrhovat, co by chtěli ve škole vylepšit, jak si školní prostředí zpříjemnit, co jim ve škole chybí.

Na začátku školního roku proběhla úvodní seznamovací fáze s podmínkami a možnostmi projektu, ve kterém je pro každou zapojenou školu určena částka 35 000,-Kč. Po seznámení s podmínkami následovalo vymýšlení nápadů. Návrhy schválené vedením školy pak postoupily do fáze propagace. K té žáci využili různé metody – natočení videa, krátké vystoupení, letáky, prezentace ve třídách. Videa a letáky jsme také umístili na stránky školy a nástěnku určenou k tomuto projektu. 

Po vydařené propagační fázi následovalo hlasování. To probíhalo elektronicky a každý žák mohl udělit až 3 hlasy. Na prvním místě se s počtem 150 hlasů umístil projekt žáků 9.A a 7.A, kteří navrhovali pořízení nových dataprojektorů do tříd. Na druhé pozici s počtem 95 hlasů skončil projekt žáků 5.B a 7.B, kteří si přáli pořídit do školy grafické tablety. Třetí příčku obsadil projekt žákyň 9.A, tentokrát zrcadla do tříd s počtem 71 hlasů. Na dalších místech se objevily tyto projekty: přebarvení stěny a zábradlí před školou, knihoherny na jednotlivá patra a lezecká šplhací stěna. 

Všem zapojeným žákům bychom chtěli za jejich aktivní přístup poděkovat a vítězům ještě jednou pogratulovat. Ti, kteří se umístili se svými projekty na prvních třech místech, obdrželi v poslední listopadový den diplomy a drobné ceny, jak můžete vidět níže ve školní fotogalerii. 

Nyní bude následovat realizace vítězného projektu, tedy nových dataprojektorů do tříd. A už teď se těšíme, co naší škole přinese další ročník Participativního rozpočtu do škol.

Mgr. Martin Blaťák, koordinátor projektu Participativní rozpočet do škol na ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE