Školní kolo ve šplhu žáků 3. – 5. tříd

29.11.2022 10:17 • autor:

Ve čtvrtek 25. 11. 2022 se uskutečnilo školní kolo žáků 3. – 5. tříd. ve šplhu na tyči. Do soutěže byli vybráni z každého ročníku tři nejlepší šplhavci z řad děvčat i chlapců. Poměřili si své síly, rychlost a hbitost, potleskem a povzbuzováním podporovali své šplhající spolužáky a vytvořili pěknou sportovní atmosféru.  A jak to dopadlo?

V kategorii 3. tříd – chlapci:

Na 1. místě se umístil Jan Foltýn / 3.B/, 2. místo obsadil Tadeáš Podroužek / 3.A/,  3. místo si vyšplhal Darek Číp / 3.B/.

V kategorii 3. tříd – dívky:

Na 1. místě se umístila Alice Pokorná / 3.A/,  z 2. místa se raduje Timea Křížová / 3.B/, 3. místo patří Tereze Mudrové / 3. A/.

V kategorii 4. tříd – chlapci:

Velký souboj ve šplhu mezi sebou svedli Filip Koláček / 4.B/ a Eduard Kolář /4.B/. Filip byl o  2 setiny sekundy rychlejší a získal 1. místo,  Eduard byl druhý. Na 3. místě se umístil Mark Ponzel / 4.A/.

V kategorii 4. tříd – dívky soutěžila pouze dvě děvčata. Elea Bourely / 4.B/ si vyšplhala   1. místo, Natálie Houbová / 4.A/ byla na 2. místě.

V kategorii 5. tříd – chlapci:

1. místo obsadil   Filip Grešlík / 5.A/, 2. místo vybojoval Tobiáš Němec / 5.B/ a na 3. místě se umístil Tadeáš Sodomka / 5.B/.

V kategorii 5. tříd – dívky:

1. místo si vyšplhala skvělá Liliana Grešlíková / 5.A/ s absolutně nejlepším   časem soutěže 3,91 s.      2. místo získala Klára Benešová / 5.A/ a 3. místo obsadila Agáta Podroužková   / 5.A/.

Jmenovaní soutěžící postupují do obvodního kola ve šplhu, které se bude konat 7. 12. 2022 na ZŠ Svážná. Držíme palce, přejeme hodně úspěchů a skvělé časy v další soutěži.

PaedDr. Zdeňka Bučková