Workshop robotiky a 3D tisku

6.5.2019 7:58 • autor:

30. 4. 2019 se vybrané třídy ZŠ Kamínky zúčastnily Workshopu robotiky a 3D tisku. Workshop je součástí evropského projektu Podpora rozvíjení informatického myšlení. Jelikož jedním z klíčových pilířů naší školy je technika a robotika, tudíž tato akce na naší škole nemohla chybět.

Na začátku ukázky se každá skupina naučila základy programování robotů Bee-Bota, Blue-Bota, InO-Bota, Pro-Bota a robota Fable. Následně se žáci rozdělení do skupin pustili do práce na plnění zadaných úkolů, například: Naprogramuj Bee-Bota na projetí bludištěm. Vytvoř program pro Pro-Bota na kreslení tvarů a čísel. Vymyslete nejkratší cestu Blue-Bota ze startu k zadanému cíli.  Ať robot Fabel reaguje na tvůj určitý pohyb. Ovládej InO-Bota přes počítač a další záludné programátorské oříšky.

Po vypršení přiděleného času na třídu se žáci jen těžce loučili s roboty a věřím tomu, že by u programování vydrželi klidně celý den. Z akce si žáci odnesli spoustu nových znalostí a dovedností. Učitelé zase spoustu nápadů jak zpříjemnit, osvěžit a zmodernizovat výuku.