Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Zvířecí pomocník nevidomých na návštěvě ve školní družině.

25.10.2021 13:15 • autor: • kategorie:

V úterý 14.9. odpoledne se v naší škole objevili noví návštěvníci…dva vodící pejskové.  Přivedli s sebou své majitele –  paní lektorku, která je nevidomá  a pana lektora, který provádí výcvik vodících pejsků.

Poutavým  vyprávěním lektorů se děti dozvěděly mnoho zajímavých a užitečných informací ze světa nevidomých lidí.  Seznámily se s některými pomůckami pro nevidomé  (které jim ulehčují pohyb, nebo pomáhají při nakupování…). Proběhla ukázka výcviku  Marvela a Angela. Děti jim mohly zkusit zadat povel, avšak nejvíce se těšily na možnost si psy pohladit…..

 

Kolektiv vychovatelek ŠD

FOTOGALERIE