Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

ZŠ Kamínky uklízí Nový Lískovec

26.4.2023 7:18 • autor:

Stejně jako loni se i při letošním Dni Země zapojili žáci 2.stupně naší školy do akce „Ukliďme Česko“. V rámci této iniciativy již několik let probíhají úklidové akce po celé České republice především v měsíci dubnu a zapojují se do nich tisíce dobrovolníků. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé skládky a nepořádek, který se hromadí v českých městech a vesnicích v průběhu celého roku.

Naše škola byla oficiálně zaregistrována na seznam úklidů a na základě této registrace nám byly zaslány pytle a ochranné rukavice, bohužel pouze v omezeném množství, protože byl o ně celostátně velký zájem. Je však potřeba zmínit, že všichni žáci přistoupili k akci zodpovědně, a nejen že přišli vybaveni pracovními rukavicemi, ale úklidu se zhostili opravdu s vervou.

Každá třída měla vymezený svůj vlastní úsek tak, abychom uklidili co největší část sídliště. Jistě, velká plocha je stále ještě neuklizená, ale i tak jsme z našich lokalit donesli několik desítek pytlů především s nejrůznějšími druhů plastů, PET lahvemi, lahvemi od alkoholu, nedopalky atd. K našemu údivu se stále běžně na sídlišti nacházejí i nejrůznější oděvy, police, konstrukce od dětských kočárků, zbytky elektroniky nebo pneumatiky. Všichni jsme však měli dobrý pocit, že jsme zase alespoň o kousek udělali naše sídliště čistší. Tak za rok snad opět – úklidu zdar!

Mgr. Hana Prokopová

 

FOTOGALERIE