Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

ZŠ Kamínky na soutěži „Into the Wild with English Guide“

16.5.2022 9:21 • autor:

Koncem dubna proběhla v ZOO Brno zoologická soutěž, která byla určena pro žáky druhého stupně ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

ZŠ Kamínky reprezentovala dvě družstva žákyň 9.B třídy, jmenovitě: Marie Žaloudková, Sára Lapešová, Michaela Mullerová, Amálie Křivánková, Lea Řezníčková a Michaela Zelingerová. Úkolem bylo projít soutěžní stezkou, na které bylo plno úkolů a rozsáhlejších stanovišť a po celou dobu komunikovat pouze v anglickém jazyce. K dosažení nejlepšího výsledku bylo zapotřebí nejen správně zodpovědět a vyřešit zadané úkoly, ale předvést své dovednosti v co nejkratším čase.

Soutěže se zúčastnilo celkem 52 družstev z 26 škol. Byl to napínavý souboj, ve kterém holky zabojovaly a umístily se na krásném 16. a 35. místě.

Díky soutěži si žákyně prověřily své dosud nabyté vědomosti a schopnost komunikace v angličtině. Po předání zkušeností a zážitků svým mladším spolužákům se už objevili pokračovatelé, kteří se těší na další ročník této soutěže.

 

Mgr. Andrea Klempová