Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Závěr roku v 7. A

25.6.2024 12:28 • autor:

 

Známky uzavřeny, ale vysvědčení v nedohlednu? Už zase koukat na film? No to snad ne?! To chce změnu! Přesně tyto věty jsme si řekli v naší třídě a kromě hodin nezbytných ve škole a nutných na různé aktivity jako úklid výzdoby třídy nebo výběr učebnic jsme si závěr roku naplánovali podle sebe. A že se nám vydařil!

Ve čtvrtek 20. června jsme po srazu na hlavním nádraží zamířili vlakem do Otrokovic a následně tamní MHD až k ZOO Zlín – Lešná. Zde se totiž dá krásně navázat jak na výuku přírodopisu o strunatcích, tak na výuku zeměpisu, ve kterém jsme celý rok probírali světadíly. Žáci se těšili nejvíce na expozici s rejnoky, jejich krmení a hlazení. Dali jsme si v ZOO rozchod a každý si přišel na své, dokonce ani obří výběh se slony někteří neminuli. Plni dojmů jsme navečer dojeli zpět do Brna.

V pondělí 24. jsme si nachystali výlet do obory Holedná. Naše cesta směřovala k rozhledně nad Jundrovem, která získala titul stavba roku 2020. Další naše kroky vedly k jezírkům a k oboře s divočáky. Celou vycházku jsme zaměřili na poznávání hub, a pokud byla nalezená houba jedlá, tak i na jejich sběr.

Hned den na to naše cesta vedla na Brněnskou přehradu neboli Prigl. U vody je chladněji a navíc se tu dá najít spousta sportovišť, kde si každý přijde na své. Z toho důvodu si žáci toto sportovní vybavení vezli s sebou, případně si povídali ve stínu stromů.

Poslední výlet, ve čtvrtek před vydáváním tolik očekávaného vysvědčení, plánujeme do centra města Brna. Během výuky jsme totiž zjistili, že se ve městě moc neorientujeme a nevíme ani základní informace o jeho dominantách, proto jsme se rozhodli toto změnit. Po dnešku už snad budeme všichni vědět, kde najdeme Náměstí Svobody, Zelný trh, Starou, Špilberk a další.

A pak už hurá na zasloužené prázdniny.

Mgr. Jan Nekvapil

FOTOGALERIE