Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Výzvy do tělesné výchovy na ZŠ Kamínky

7.6.2021 12:42 • autor:

Výzvy do tělesné výchovy na ZŠ Kamínky

Jak motivovat žáky k pohybu během distanční výuky? Tuto otázku si kladli učitelé tělesné výchovy na ZŠ Kamínky. Jednohlasně se shodli na tom, že je nutné něco rychle vymyslet. Zpestřit dětem nudu v Brně, přimět je k pohybu a oživit soutěživého ducha. 

Ve druhém pololetí školního roku proto vznikly výzvy na každý měsíc. Pro žáky byla natočena  krátká motivační videa, na kterých pedagogové naší školy plní sportovně laděné úkoly. Vše si můžete prohlédnout na stránce: www.zskaminky.cz/vyzva-do-telesne-vychovy. Žáci, kteří se do pohybových aktivit zapojili, posílali učitelům svá videa, na kterých skáčou přes švihadlo, stojí v postoji čápa, žonglují nebo tancují. Soutěžili také v počtu ujitých kroků za den, dokladem jejich výkonů jsou fotky z chytrých zařízení. 

Chválíme všechny žáky i rodiče, kteří se do výzev zapojili a moc gratulujeme vítězům.

Nejlepší skokani přes švihadlo na naší škole jsou:

1.     Anna Buková

2.     Sofie Václavíčková

3.     Eva Hradílková 

A jak dopadla soutěž s nejvyšším počtem kroků za den?

Kategorie dívky:

1.     Monika Komínková

2.     Kateřina Sekaninová

3.     Sofie Hana Klímová

Kategorie hoši:

1.     Hynek Lipold

2.     Ryan Radu

3.     Dominik Uscinski

Popravdě řečeno, čekali jsme, že se do akce zapojí více dětí. Nejsme však zklamaní!   I kdyby se do výzvy zapojil jen jeden žák, byla by tato práce úspěšná. 

Hlavně ať se konečně může, již bez omezení, cvičit, trénovat, sportovat a soutěžit!

Buď FIT!

Učitelé TV na ZŠ Kamínky