Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Výprava do středověku se 4. A a 4. B

5.6.2023 8:57 • autor:

V posledním květnovém týdnu se žáci 4. ročníku vydali na cestu do minulosti. Na škole v přírodě, kterou jsme strávili v krásném prostředí Žďárských vrchů, děti poznávaly život ve středověku a stavěly svá města. V rozmanitých úkolech získávaly suroviny na stavbu důležitých budov a z nich pak tvořily svá středověká města. Jejich úkoly bylo například nasbírat léčivé byliny pro bylinkářku, počítaly s letopočty a historickými daty, dobývaly pevnost nebo vymýšlely pověst o duchu na jejich hradě. Pobyt v přírodě a na čerstvém vzduchu jsme zakončili opékáním buřtů na ohni. Cestou zpět do Brna jsme navštívili Ekocentrum Eden, kde jsme na vlastní oči viděli, jak lidé žili v minulosti a jaké používali nástroje. A pak už nastal čas vrátit se do současnosti.

Mgr. et Mgr. Pavlína Kučerová

FOTOGALERIE