Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Výlet Žďárec 3.A

14.7.2019 10:58 • autor:

Naše třída se společně s paní učitelkou Dvořákovou vypravila ve dnech 20. – 21. 6. na výlet do Žďárce. Od školy jsme se vydali na vlakové nádraží do Králova Pole a pokračovali jsme vlakem do Tišnova, poté autobusem do Žďárce.

Nejprve jsme šli na prohlídku místní základní školy a školky. Nejvíce nás ve škole zaujal jejich zookoutek. Na hřišti jsme si zahráli hru Tajný vzkaz.

Na oběd jsme šli do školní jídelny, kde jsme si bříška nacpali brokolicovou polévkou, knedlíkem, masem a zelím.

Po obědě jsme vyrazili na prohlídku okolí Žďárce, v místním obchodě jsme si koupili zmrzlinu. Podívali jsme se, kde naše třídní učitelka bydlí, váleli jsme sudy a smočili si nohy v řece Libochůvce. Během cesty jsme plnili různé úkoly ve skupinách. 

K večeři jsme si opekli buřtíky a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o zvířatech, které chová tatínek od paní učitelky. V podvečer jsme se stihli návštěvu domu naší spolužačky Markétky Fryaufové. Večer nám děti zahráli večerní představení a unavení po celém dnu jsme se zavrtali do spacáků.

Ráno nás čekal turnaj ve vybíjené s místní školou, kde jsme získali krásné první místo. Turnaj ve florbalu skončil remízou 1:1. Poté jsme vystoupili s naším talířovým tancem před malými školkáčky, kteří nás odměnili velikým potleskem. Před odjezdem jsme našli poklad a vypravili jsme se na cestu zpátky do Brna. Výlet se nám vydařil i přes nepřízeň počasí. Moc hezky jsme společně zakončili tento školní rok. Těšíme se na další společné akce

 

Mgr. Lenka Dosadilová, tř. uč.

FOTOGALERIE

VIDEO