Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Výlet 6.A do Ostrožské Nové Vsi 5.-7. června

17.6.2024 10:45 • autor:

Tento den nás, žáky 6.A čekal první vícedenní výlet. Všichni jsme se plni očekávání sešli na vlakovém nádraží v Brně. Přímým spojem jsme se dostali do Ostrožské Nové Vsi. Po vstupu do areálu jsme byli nadšeni z ubytování. Naši pozornost si získalo lanové centrum. A hned to bylo jasné! Tušili jsme, že si zde užijeme mnoho zábavy. A skutečně se tak stalo. Lanové centrum nám posloužilo k odpočinku po obědě, ale i jako zázemí pro skvělou vodní bitvu. Prošli jsme si také Včelí stezku, díky které jsme se dozvěděli plno zajímavého o včelách. Navštívili jsme také  zámek Uherský Ostroh. V zámku, lépe řečeno pod zámkem, se nacházela jeskyně. Pan průvodce nám řekl plno zajímavých věcí. Dozvěděli jsme se třeba to, že existuje živá i mrtvá voda, a že mrtvá je vše, co je v plastu. Byla tam i nádherná výstava o ztraceném kontinentu Atlantidě doplněná malbami od Zdeňka Hajného. Měli jsme zde i možnost vidět nekonečnou výšku a nekonečnou hloubku, nebo rozhlednu, která vůbec nebyla do výšky. V poslední místnosti bylo povídání o jednorožcích. Jako bonus bylo to, že každý, kdo měl na sobě něco hodně světlého, svítil. Myslím, že toto mluví za vše a že netřeba zmiňovat, že to byl skvělý výlet. Bylo to nádherné, nasbírali jsme nové zkušenosti i vědomosti a myslím, že od prvního vícedenního výletu jsme si více nemohli přát.

Veronika Kučerová. 6. A

FOTOGALERIE