Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Vlastivědná exkurze do Prahy

23.4.2019 7:25 • autor:

Ve čtvrtek 11. 4. 2019 jsme se se žáky 4. A a 4. B vypravili na vlastivědnou exkurzi do hlavního města ČR. Praha, jedno z nejkrásnějších měst Evropy, nás lákala k návštěvě od začátku školního roku. V zeměpisné části vlastivědy jsme si vyprávěli  pamětihodnostech, o toku řeky Vltavy, která se jako modrá stužka proplétá historickými částmi tohoto města, klenou se přes ni starobylé mosty, lákalo nás nasát rušný život velkoměsta. Po probrání prvních dějepisných kapitol , ve kterých jsme se seznámili s nejstaršími dějinami  a životem našich bájných i písemně doložených knížat a králů, bylo rozhodnuto. Jedeme do Prahy. Cesta vlakem rychle uběhla a naše kroky vedly nejprve na pověstmi opředený Vyšehrad a Slavím, kde jsme postáli u hrobů významných osobností českého národa. Na Petříně jsme si prohlédli rozhlednu a pobavili jsme se v Zrcadlovém bludišti. Pak už jsme spěchali kolem Hladové zdi na Pražský hrad, abychom stihli výměnu hradní stráže a v Katedrále sv. Víta jsme s obdivem vzhlíželi ke klenbám tohoto gotického chrámu. Nerudovkou s mnoha domovními znameními  jsme se přesunuli na Karlův most a odtud na Staroměstské náměstí s nádherným orlojem. Na Václavském náměstí jsme si prohlédli sousoší sv. Václava s patrony naší země a po občerstvení jsme se vydali na zpáteční cestu do Brna.

Výlet se nám velmi vydařil a splnil naše očekávání. Praha je totiž město, kde na každém kroku na nás dýchla historie a rádi se sem budeme vracet.

PaedDr. Zdeňka Bučková

FOTOGALERIE