Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Vlastivědná exkurze do Prahy

14.5.2022 13:25 • autor:

Ve středu 4. 5. 2022 se žáci 4. A a 4. B ZŠ Kamínky vypravili na
vlastivědnou exkurzi do hlavního města ČR. O Praze děti získaly
mnoho informací již v zeměpisné části vlastivědy. V dějepisných
kapitolách se seznámily s nejstaršími dějinami českých zemí, se
životem našich bájných i písemně doložených knížat a králů.
Všichni se proto velmi těšili, až na vlastní oči uvidí velkolepou krásu
historických staveb. Cesta vlakem rychle uběhla a my jsme nejprve
zamířili na pověstmi opředený Vyšehrad, kde jsme si prohlédli

rotundu sv. Martina, baziliku sv. Petra a Pavla a Slavín. Lanovkou jsme vyjeli na rozkvetlý Petřín a pak už jsme spěchali kolem Hladové zdi na Pražský hrad. V katedrále sv. Víta jsme s obdivem vzhlíželi ke klenbám tohoto gotického chrámu a okouzlila nás nádherná vitrážová okna. Z Karlova mostu jsme pozorovali líně plynoucí Vltavu a z dálky jsme obdivovali budovu Národního divadla. Královskou cestou jsme došli na Staroměstské náměstí se
starobylým orlojem a na Václavském náměstí jsme se zastavili u sochy sv. Václava na koni. Po osvěžujícím občerstvení jsme se vydali na zpáteční cestu do Brna. Výlet se nám velmi vydařil, sluníčko se na nás usmívalo celý den. Slíbili jsme si, že Prahu navštívíme i příští rok a budeme pokračovat v objevování jejích krás.

PaedDr. Zdeňka Bučková, Mgr. Anna Široká

FOTOGALERIE