Velikonoční tvoření

19.4.2022 14:39 • autor:

Ještě předtím, než se žáci 1. stupně ZŠ Kamínky rozutekli na prázdniny, si letošní Škaredou středu zpříjemnili velikonočním tvořením všeho druhu. Pod vedením svých třídních učitelek si vyzkoušeli různorodé, někdy i dost netradiční, techniky zdobení vajíček či výrobu barevných velikonočních dekorací.

Zatímco u žáků 1., 2. a 3. tříd si velkou oblibu získaly ozdoby připomínající roztomilá zvířátka, která ke svátkům jara neodmyslitelně patří, u žáků 4. a 5. tříd se jednoznačně největším hitem celého dopoledne stalo pletení tradičních pomlázek z vrbového proutí. Jednu takovou pomlázku si mohl každý žák vlastnoručně vyrobit a aby hotové „žily“ dostaly větší šmrnc, nechybělo ani zdobení pentlemi či krepovým papírem.

V závěru vyučování celou školu provoněly nadýchané a zlatavé jidáše, které si dle tradičního receptu připravili žáci 5.A.

Že se akce vydařila a bylo opravdu o co stát, dokazují nadšené výrazy žáků na fotografiích a spousta zkušeností a výrobků, které si žáci odnesli domů.

Kateřina Štouračová