Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Velikonoční tvoření 2023

11.4.2023 7:52 • autor:

I tento rok se Škaredá středa předvedla ve své kráse, a to v podobě mrazivého rána, kdy už by si asi každý přál, aby zima přenechala své místo dalšímu z ročních období. Na Kamínkách jsme však při práci brzy rozmrzli a zelené jaro si přenesli do tříd. Třídy se rozvoněly kvetoucím zlatým deštěm a vrbovými proutky, ze kterých se pletly pomlázky a ozdobné věnce. Vzrostlému osení dali žáci podobu zajíčků, kuřátek, oveček či panáčků. Nikdo také nezapomněl na bohatou pondělní nadílku, a tak vznikly barevné stojánky na vajíčka. V pátých třídách nelenili a vajíčka si již předčasně nadělili v rozličných tvarech voňavých perníčků, které si společně upekli. V nižších ročnících se pod rukama dětí klubala kuřátka a ožívala velikonoční stvoření. Naladěni na Velikonoce jsme se s úsměvy a rozmanitou velikonoční výzdobou rozloučili a popřáli si pěkné a veselé prázdniny.

Bc. et Bc. Marie Menšíková

FOTOGALERIE