Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Ve zdravém těle zdravý duch

20.4.2022 12:46 • autor:

Tak znělo téma na letošní Den zdraví, který se na naší škole uskutečnil v pátek 1.4.2022. Pro první stupeň byl nachystán 4 hodinový program. Jedna hodina byla věnována tématu ovoce a zelenina. Děti ochutnávaly naše známé i cizokrajné druhy a na závěr je čekala běhací křížovka. Dále je čekaly v tělocvičnách sportovní závody družstev, kde tak mohly poměřit své síly. Kromě toho měly děti možnost prohlédnout si model lidského těla a poznat, jak vypadají například srdce, plíce nebo játra a k čemu slouží. To vše si pak zopakovali pomoci kvízů na nových panelech. Poslední částí, kterou absolvoval i druhý stupeň, byla relaxační. V dnešní uspěchané době je totiž velice potřebné a důležité, abychom se dokázali na chvíli zastavit, nadechnout a pustit stres z našeho těla. Dětem se tento den líbil a každý si v něm našel něco.

Doufáme, že si všichni odnesli nové poznatky a zopakovali si to, co už věděli. Už teď se těšíme na příští Den zdraví.

Michaela Dvořáková a Gabriela Hrouzková