Vánoční Vídeň

12.12.2019 22:31 • autor:

Druhé prosincové pondělí jsme zavítali na exkurzi do rakouské metropole. Nejznámější památky nám vtipným a poučným komentářem zprostředkoval pan průvodce Duda. Výběr žáků druhého stupně se nejprve vydal na zámek Schönbrunn. Po prohlídce okolního parku jsme před tímto barokním zámkem navštívili i vánoční trhy, kde jsme nasáli vánoční atmosféru. Poté jsme se přesunuli autobusem na náměstí Marie Terezie a vydali se přes Hofbug a nejznámější ulici Graben až na Stephansplatz. Zde jsme si prohlédli katedrálu sv. Štěpána- nepřehlédnutelný gotický symbol Vídně. Zájemci si v blízkém okolí mohli nakoupit typické rakouské sladkosti- sušenky Manner a čokoládovo-marcipánové Mozartkugeln. Po prohlídce přilehlých trhů jsme prošli kolem Albertina a poté navštívili Přírodovědné muzeum. Na závěr našeho výletu jsme neopomněli trhy před rakouskou radnicí, které byly ve tmě opravdu okouzlující. Všechny děti si návštěvu u sousedů užily a zodpovědnými nákupy si zkrátily čekání na Ježíška.

Mgr. Michaela Dvořáková